top of page

דמיינו את הבלתי-מוכר / Imagine The Unfamiliar


לפעמים אנחנו הולכים לכיוון שאנחנו לא רוצים, בלי לשים לב. אנחנו רוצים משהו אך מפחדים ממנו, וכל מה שאנחנו מסוגלים לדמיין זה מה הולך לקרות ברגע שנכשל. זה בסך הכל טבעי מאוד, כי זה אולי הדבר היחיד שאנחנו מכירים, בעיקר למי שטרי בתחום היזמות. הדמיונות האלו, שהם לפעמים חזיונות מאוד ממשיים, הם השיחות שאנחנו מנהלים עם עצמינו בלי לשים לב. הדברים שאנחנו מספרים לעצמינו שוב ושוב במהלך החיים, והם אלו שמכתיבים את המציאות שלנו. אני יודעת מעצמי שזה בלתי נמנע. הצורך לא לאבד שליטה גורם לי לדמיין מה יקרה כשאכשל, והדרך לכישלון נתווית לפניי כמו ציור מדויק. אבל בשנים האחרונות, למדתי את תרופת- הנגד.

למדתי שאני צריכה הרבה יותר אומץ כדי לדמיין את ההצלחה שלי, בכל תחום בחיי. ולא רק לדמיין, אלא לחוות אותה כאילו קרתה כבר. וזה מאוד קשה כי זה האזור הלא-מוכר, אני לא יודעת איך הוא נראה ולעיתים כשאני מנסה לדמיין את החלום כל מה שאני מצליחה לדמיין זה את ההשלכות השליליות שאולי יקרו ואולי לא, ואז אני לוקחת נשימה וחוזרת שוב למקום הבלתי מוכר והטוב, שאליו אני שואפת. אחד הכלים שעוזרים לי להדוף קבלה של כישלון הוא להזכיר לעצמי שאין נסיבות, הכל בידיים שלי.

אני נעזרת בכלים נוספים כמו לכתוב את אבני הדרך קדימה, לעשות רשימה של מה אני רוצה ותוך כמה זמן אני רוצה להשיג כל יעד, ולקרוא את הרשימה הזו פעם ביום. לא להתרגש כשהזמן עובר, להמשיך להתמודד עם הפחד מהצלחה. עם הפחד מהלא-נודע. כי בסופו של דבר, רק אם אני אאפשר לה להגיע היא תבוא.

אני מדמיינת את הפנים של האנשים שאני הולכת להשפיע עליהם לטובה, אני מדמיינת את מה שאני רוצה לעצמי ולמשפחה שלי.

הרבה פעמים אנחנו מאבדים סבלנות, והדרך שלי להתמודד עם זה היא תכנון נכון קדימה: עבודה עם תזרים מזומנים, תכנון איך אנחנו הולכים להתפרנס בזמן הזה, מהן אבני הדרך שנעשה כדי להגיע ליעדים שלנו, המגובים בזמנים וביעדים מספריים, אילו אנשי מקצוע או מיומנויות נצטרך. הריי חלום, אם אנחנו באמת רוצים שייתגשם, יכול להפוך לתוכנית מעשית ומתוכננת היטב. וכמובן שזה בסדר גם רק לחלום. כלי נוסף כשעובד בעיקר שהלחץ עולה, הוא פשוט לקחת את הצעד הבא וזהו, לקחת ביס קטן ולנשום עמוק.

בשנים האחרונות מדברים לא מעט על לחזות, לראות בעיני רוחך את רצונותיך. קוראים לזה "עוצמת החיזיון", שהיא אנרגיה קוסמית שגורמת לנו להצליח אם אנחנו מדמיינים דברים טובים, ויכול להיות שיש אנרגיה כזו. אך העוצמה שאני מדברת עליה היא האומץ שלי מול עצמי להיות מסוגלת לומר בקול רם מהם החלומות שלי, ולראות בראשי את ההצלחה והשמחה שלי בתוכם – כי הכל בראש.

Sometimes we go in the direction we do not want, without paying attention. We want something but are afraid of it, and all we can imagine is what happens when it fails. It's just very natural, because it may be the only experience we are familiar with, especially for those who are new in the field of entrepreneurship. These Imaginations, which are sometimes very real visions, are the conversations we have with ourselves without noticing. The things we tell ourselves over and over in life, which dictate our reality. I know firsthand that this is inevitable. The need not to lose control makes me imagine what will happen when I fail, and the way to failure appears in front of me like an accurate painting. But in recent years, I've learned the antidote.

I learned that I needed a lot more courage to imagine my success, in every area of ​​my life. And not just to imagine, but to experience it as if it had already happened. It's very hard because it's the unfamiliar area. I do not know what it will look like, and sometimes when I try to imagine the dream, all I can imagine is the negative consequences that may or may not happen, but then I take a breath and return to the unfamiliar place I aspire to . One of the tools that help me fight off the acceptance of failure is to remind myself that there are no circumstances, everything in my hands.

I use other tools like writing the next steps, making a list of what I want and the time it might take to achieve every goal, and read this list once a day. I try not to get excited when time passes, and to continue facing the fear of success. With the fear of the unfamiliar. Because in the end, it will only come if I let it.

I imagine the faces of the people I'm going to positively influence, I imagine the joy of having what I want for myself and for my family.

Many times we might lose patience, and my way of dealing with it is planning ahead: working with cash flow excel, planning how we are going to make a living at this time, what milestones need to be done to reach our goals - backed by timeline and numerical goals, which professionals or skills we will need. A dream, if we really want it to come true, can become a practical and well-planned plan (and of course, it's OK to just dream). Another tool that works well mainly when the pressure is high, is simply to take the next step and that's it, take a small bite and a deep breath.

In recent years, there has been a lot of talking about visualizing of what you want. It's called "the power of visualization", which is cosmic energy that makes us succeed if we visualize our goals and success, and there might be such energy. However, the power I'm talking about today, is the courage to be able to say out loud what your dreams are, and to see in your mind your success and your hapiness in them - because it's all in your head.

44 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page